Zaburzenia Snu


Program zaburzeń snu – pokonaj bezsenność!

Zaburzenia snu niekorzystnie wpływają na nasze życie. Często powodują napięcia i sprawiają, że nie możemy jasno myśleć, a nasze relacje z innymi pogarszają się. Spada również samopoczucie. Zaburzenia snu można jednak wyeliminować i na powrót cieszyć się w pełni codziennością. Jeżeli na chociaż część poniższych pytań odpowiesz twierdząco, najprawdopodobniej również borykasz się z takim problemem:

Czy często zdarza Ci się, że nie możesz zasnąć?
Czy budzisz się w nocy i masz problem z ponownym zaśnięciem?
Sen nie przynosi Ci wypoczynku i odprężenia?
Czy w ciągu dnia zauważasz u siebie napady senności?
Czy często czujesz, że jesteś zmęczony i niewyspany?
Masz lęki nocne, koszmary?
Czy zdarza Ci się paraliż przysenny lub lunatykujesz?
Czy masz zmartwienia natury psychicznej?
Jesteś uzależniony od leków?

Zaburzenia Snu Warszawa
Zaburzenia Snu Warszawa

Opracowany przez nas program leczenia zaburzeń snu to skuteczna metoda pozwalająca na trwałe wyleczenie i wyeliminowanie twojego problemu. Został on stworzony przez specjalistów na podstawie szczegółowych badań naukowych i wieloletnich doświadczeń klinicznych związanych z zaburzeniami snu. Jesteśmy przekonani, że program ten pomoże Ci wyeliminować wszelkie zaburzenia i przywróci spokojny sen.

Zaburzenia snu
Zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Program leczenia zaburzeń snu charakteryzuje się wieloetapowością, a w czasie jego trwania, pacjent współpracuje z lekarzami i specjalistami różnych dziedzin. Ta kompleksowość przynosi oczekiwane rezultaty!

  1. Konsultacja u lekarza psychiatry. Rozmowa z lekarzem pozwala na ustalenie rodzaju trudności, z jakimi boryka się pacjent. Konsultacje tego typu są niezwykle ważne, gdyż na ich podstawie lekarz może zaproponować efektywny plan leczenia. Niekiedy lekarz psychiatra zleca dodatkowe badania diagnozujące lub przepisuje leki, które wspomagają walkę z chorobą.

  2. Psychoterapia u dyplomowanego psychoterapeuty. Farmakologia nie rozwiązuje wszystkich problemów pacjenta. W walce z zaburzeniami snu świetnie sprawdza się psychoterapia. Praca z doświadczonym psychologiem umożliwi nie tylko dokładne poznanie problemu, ale również metody walki z nim. Największą skuteczność odnotowuje się łącząc farmakologię z psychoterapią – szanse pacjenta zwiększają się aż o 60%!

  3. Konsultacja u endokrynologa. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że za wiele, zarówno korzystnych jak i niekorzystnych, procesów w naszym organizmie odpowiadają hormony. Dlatego też, nasza klinika zleca badania endokrynologiczne i konsultacje ze specjalistą – określenie profilu hormonalnego, to jeden z ważnych kroków w naszym programie leczenia. Dokładna diagnostyka pod tym kątem, może być kluczem do najskuteczniejszego leczenia.

  4. Praca z ciałem. Ćwiczenia z ciałem okazują się doskonałym sposobem na złagodzenie bólów oraz napięć i stanów lękowych. W naszym programie skorzystać można z terapii psychosomatycznej, która przynosi wiele pozytywnych skutków. Ucząc się efektywnego relaksowania się, można wyrównać pracę mózgu, wyeliminować napięcie mięśni i rozluźnić całe ciało. To z kolei wspomaga dobry sen.

  5. Spersonalizowana dieta. Ostatnim krokiem naszego programu jest dietoterapia medyczna. Nasz dietetyk ułoży dla Ciebie specjalną dietę, która będzie wspomagała twój organizm. Specjalista pomoże Ci zmienić wszystkie złe nawyki żywieniowe, które do tej pory były jednym z czynników wpływających na Twój zły sen. Zbyt ciężkie i obfite posiłki, pozbawione wielu składników odżywczych zostaną zamienione na pełnowartościowe i zdrowe.

Nasza Klinika PsychoMedic skupia się na kompleksowej pomocy – to odróżnia nas od innych. Nie tylko eliminujemy objawy, ale również przyczyny. To jedyny gwarant całkowitego wyleczenia.

Zapisy na poszczególne kroki programu odbywają się w recepcji naszej Kliniki. O szczegóły programu zapytaj lekarza podczas konsultacji!