Zaburzenia psychotyczne


Zaburzenia psychotyczne

Zaburzenia psychotyczne utrudniają, a niekiedy uniemożliwiają spostrzeganie świata takim, jakim on w rzeczywistości jest. Podlegają one jednak leczeniu, które w wielu przypadkach prowadzi do wyciszenia objawów, bądź ich zupełnego ustąpienia. Bardzo ważne jest jednak to, aby do specjalisty zgłosić się jak najwcześniej. Zatem, jeśli u kogoś z Twoich bliskich, lub u siebie, zaobserwujesz objawy mogące świadczyć o zaburzeniach psychotycznych – nie czekaj – działaj!

Pośród najczęstszych objawów, które powinny Cię zaniepokoić, wyróżniamy:

– halucynacje wzrokowe (chory może spostrzegać zarówno nieistniejące osoby jak i przedmioty);
– halucynacje słuchowe (chory może słyszeć zarówno odgłosy, jak i głosy ludzkie);
– halucynacje węchowe (chory może czuć intensywne zapachy, np. zapach pomarańczy);
– urojenia (chory jest przekonany, że ktoś go podsłuchuje, steruje nim);
– izolacje od otoczenia, nieufność;
– obniżenie nastroju.

Psychiatra Ursynów
Psychiatra Ursynów
Zaburzenia psychotyczne
Zaburzenia psychotyczne

 

Zaburzenia psychotyczne leczy się przy wykorzystaniu farmakologii, a także (pomocniczo) psychoterapii. Nasi specjaliści, po wykonaniu badań i dokładnym wywiadzie, pomogą Ci w dobraniu odpowiedniej i najskuteczniejszej metody leczenia, która przywróci spokój i pomoże w powrocie do normalnego życia sprzed choroby. Odpowiednia psychoterapia natomiast, pomoże w odpowiednim odczytywaniu sygnałów ostrzegawczych i pełniejszym poznaniu samego siebie.

Nie czekaj aż Twój stan, lub stan bliskiej osoby pogorszy się. Zareaguj już dziś, a my dołożymy wszelkich starań w pokonaniu trudności.