Zaburzenia Osobowości


Leczenie zaburzeń osobowości – z nami pokonasz problem!

Zaburzenia osobowości utrudniają codzienne funkcjonowanie, a ich leczenie nie jest łatwe. Oferowany przez nas program leczenia, dzięki swojej kompleksowości odznacza się dużą skutecznością. Skierowany jest on przede wszystkim do osób, które:

– posiadają trudności w relacjach;
– trudno adaptują się do nowych sytuacji;
– często przeżywają kryzysy;
– mają wrażenie, że nie są w stanie poradzić sobie z trudnościami w pracy;
– boją się lub nie wierzą w stworzenie długotrwałych relacji partnerskich;
– wciąż dręczy ich poczucie pustki, pomimo więzi rodzinnych;
– samookaleczają się.

Leczenie zaburzeń osobowości Warszawa
Leczenie zaburzeń osobowości Warszawa

Wieloletnie doświadczenie kliniczne, a także najnowsze badania pozwalają nam skutecznie pomagać wszystkim, którzy borykają się z problemami osobowości. Bez względu na to, czy charakteryzuje Cię typ podejrzliwy, emocjonalno- impulsywny czy objawowo – lękowy, w naszej klinice znajdziesz profesjonalną pomoc. Zajmujemy się zarówno leczeniem objawów, jak i przyczyn, dzięki czemu leczenie staje się kompleksowe.

Leczenie zaburzeń osobowości to nasza specjalność
Leczenie zaburzeń osobowości to nasza specjalność

Leczenie zaburzeń osobowości to nasza specjalność

W jaki sposób pokonać zaburzenia osobowości? Nowoczesne metody leczenia opierają się na wieloetapowości. Pacjent ma kontakt nie tylko z psychiatrą, ale również z psychoterapeutami, a także lekarzami innych specjalności. W ten sposób możliwe jest wyleczenie pacjenta, nie tylko uśmierzenie bądź wyciszenie objawów.

Poniżej przedstawiamy opracowany przez specjalistów z naszej Kliniki Psychiatra.eu program leczenia zaburzeń osobowości. Program składa się z pięciu kroków:

5 kroków do wyleczenia zaburzeń osobowości:

  1. Konsultacja z lekarzem psychiatrą. Rozmowa z psychiatrą to pierwszy i najważniejszy krok w leczeniu zaburzeń osobowości. Lekarz nie tylko zdiagnozuje trudności, z jakimi się borykasz, ale również zleci szereg ważnych badań, niezbędnych do postawienia diagnozy i opracowania skutecznego lecenia. Do takich badań zaliczamy m.in. MRI, EEG, badania psychologiczne, czy badania laboratoryjne krwi. Specjalista może zaproponować leczenie farmakologiczne, ale nie tylko. W niektórych przypadkach bardzo skuteczna jest psychoterapia.

  2. Psychoterapia pod okiem dyplomowanego psychoterapeuty. Praca z doświadczonym psychologiem pozwala ustalić trudności z jakimi się zmagasz, a następnie wypracować skuteczne metody radzenia sobie z nimi. Odpowiednio dobrana metoda współpracy wraz z zastosowaniem środków farmakologicznych, pomaga zwiększyć skuteczność terapii aż o 60%! W ten sposób każdy z pacjentów może zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Nasze działania są zawsze dwubiegunowe – walczymy zarówno z objawami, które najbardziej utrudniają życie naszych pacjentów, ale również z przyczynami.

  3. Konsultacje endokrynologiczne. Gospodarka hormonalna odpowiada m.in. za nasze samopoczucie, nastrój. Nasi specjaliści wykorzystują diagnostykę endokrynologiczną, dzięki której możliwe jest określenie, czy obniżony nastrój lub uczucie drażliwości czy niepokoju, nie są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Jeżeli chcemy w pełni poznać nasze problemy i znaleźć sposób na ich eliminację, warto poddać się konsultacjom endokrynologicznym.

  4. Trening z ciałem. Panowanie nad własnym ciałem i wykorzystywanie go w celu zmniejszenia napięcia nerwowego, to umiejętność niezwykle przydatna. Jednym z etapów leczenia zaburzeń osobowości jest włączenie treningów z ciałem; wdrożenie terapii psychosomatycznej czy mindfuness jest równoznaczne z wyrównaniem pracy mózgu i obniżeniem napięcia, Zajęcia z ciałem mogą przyjmować dwie formy: grupową i indywidualną. Pierwsza polecana jest szczególnie tym osobą, które dodatkowo posiadają trudności z nawiązywaniem relacji interpersonalnych i nie mogą przełamać swojej nieśmiałości.

  5. Dietoterapia. Ostatnim krokiem programu leczenia zaburzeń osobowości jest dietoterapia medyczna. Nasi dietetycy przygotowują dietę zbilansowaną i spersonalizowaną, która pomoże Ci powrócić do pełnej równowagi psychosomatycznej. Odpowiednia dieta ma bardzo duże znaczenia dla naszego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Czas spędzony z dietetykiem warto więc wykorzystać jak najowocniej!

Nasza Klinika opracowała spójny, elektroniczny system medyczny, dzięki któremu specjaliści Kliniki Psychiatra.eu mogą wymieniać się informacjami dotyczącymi pacjenta. Znacznie ułatwia to diagnozowanie oraz synchronizowanie oddziaływań leczniczych.

O szczegóły dotyczące poszczególnych elementów programu leczenia zaburzeń osobowości spytaj lekarza podczas konsultacji. Zachęcamy do zapisy na poszczególne kroki w recepcji naszej Kliniki.