Warszawa-Ursynów


Psychiatra Ursynów

Gabinet psychoterapii jest miejscem, w którym możemy zasięgnąć porady w zakresie problemów z nerwowością, natręctwami, czy też innymi kwestiami dotyczącymi psychiki. Jaki jest dobry psychiatra z Ursynowa? Co mogą nam zaoferować psychoterapeuci z Ursynowa? Lekarz psychiatra pomoże nam w sytuacji, gdy przeżywamy kryzys – niezależnie od tego, jakie jest jego źródło. Jeśli cierpimy na zburzenia nastroju lub dopadła nas depresja i nie mamy ochoty pracować, żyć, czy nawet wstawać z łóżka, to jest to znak, że powinniśmy skorzystać z pomocy psychiatry. Porady psychiatryczne na Ursynowie są również dostępne dla osób, które czują się znerwicowane, a lęk powoli dominuje ich rzeczywistość. Brak snu, apetytu lub przewlekłe odczuwanie stresu może być również sygnałem wskazującym na konieczność odwiedzenia lekarza psychiatry. Przewlekłe bóle głowy lub żołądka mogą być wstępem do problemów związanych z naszą psychiką, dlatego jeśli podejrzewamy, że są one dolegliwością występującą okolicznościowo, to koniecznie powinniśmy pokierować swoje kroki do psychiatry. Psychiatra pomoże nam również zdiagnozować i uporać się z innymi zaburzenia psychicznymi takimi jak kompulsywne objadanie się, czy jadłowstręt. Dopasuje on również sposób leczenia i określi jego plan.

Jak wygląda wizyta psychiatry w domu?

Wizytę należy zaplanować z wyprzedzeniem ,wcześniej ustalając dogodny termin z psychiatrą. Odbywa się ona w domu i jest w 100% anonimowa. Sama wizyta psychiatry wymaga nieco przygotowań. Dobrze jest przy pierwszej konsultacji mieć ze sobą kserokopię dokumentacji medycznej, a także przygotować listę aktualnie zażywanych leków. W pierwszej kolejności lekarz psychiatra zbierze wywiad rodzinny i chorobowy. Zapyta się także o to, jaki jest powód jego wizyty, jak również zweryfikuje niepokojące Cię objawy. Lekarz może również zlecić wykonanie dodatkowych badań:

* laboratoryjnych,
* testowych,
* neuroobrazowych,
* psychologicznych,
* i innych, które pomogą mu w diagnozie.

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji, które pozwolą mu dokonać diagnozy, lekarz zaproponuje metodę leczenia, a także wystawi odpowiednie recepty. Jeśli będzie taka potrzeba może on również zaproponować hospitalizację lub wystawić zwolnienia lekarskie i niezbędne zaświadczenia.