Dobry psychoterapeuta z Warszawa-Targówek

Decydując się na pierwszą wizytę u psychiatry, bardzo często obawiamy się, że niestety nie trafimy do dobrego fachowca, który zamiast nam pomóc, jedynie pogorszy naszą sytuację. Tak naprawdę są to naturalne obawy każdego człowieka, który czuje dyskomfort powierzając swoje problemy i sekrety obcej osobie. Aby terapia przyniosła satysfakcjonujące efekty, warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać porządnego psychoterapeutę z Warszawa-Targówek.

Jakie cechy powinien posiadać dobry psycholog?

Porządny psychiatra Targówek powinien przede wszystkim umieć uważnie słuchać swoich pacjentów i mieć dużą łatwość w nawiązywaniu kontaktu i prowadzeniu rozmowy. Rzetelny psychoterapeuta z Targówka musi również lubić ludzi, być dobrym obserwatorem i być wyrozumiały. Pamiętać należy również i o tym, że cierpliwość i dociekliwość są także bardzo przydatnymi cechami dobrych psychologów na które niestety wiele osób wcale nie zwraca uwagi. Porządnego specjalistę powinna cechować także otwartość na drugiego człowieka, spora empatia i poszanowanie godności pacjentów. Dobry psychiatra Targówek powinien rozumieć przeżycia wewnętrzne swoich pacjentów i starać się zawsze zaproponować najlepsze drogi do rozwiązania poszczególnych problemów.

Jak wybrać dobrego psychoterapeutę?

Najlepiej, jeśli lekarz psychiatra  może pochwalić się magistrem psychologii, ale także wieloletnim doświadczeniem. W Polsce jest bardzo wiele szkół oraz specjalistycznych stowarzyszeń kształcących w zawodzie psychoterapeuty. Zdecydowana większość z tych ośrodków może pochwalić się stosownym certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pamiętać należy również i o tym, że nie każdy dobry psychoterapeuta jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy, dlatego też nie warto zwracać się o fachowe porady psychologiczne do przypadkowego specjalisty. Jeżeli nie możemy się zdecydować to warto wybrać taki gabinet, w których pracują specjaliści o różnych umiejętnościach. W mniejszych zespołach niestety o wiele trudniej o indywidualne dobranie odpowiedniego terapeuty. W większych zespołach będziemy mogli dokonać zmiany nawet w trakcie trwania terapii. Każdy człowiek jest inny i każdy może potrzebować zupełnie innego podejścia.