Radom


Usługi psychiatryczne w domu

Problemy natury psychicznej mogą dotknąć każdego z nas. Objawiają się one rozmaicie, podobnie jak różne może być ich podłoże. Jeśli w Twoim życiu miały miejsce jakieś ciężkie wydarzenia, a Ty czujesz, że z trudem przychodzi Ci ich odpuszczenie, to powinieneś/aś skierować swoje kroki do psychiatry. Zapewniamy anonimowość i oferujemy wizyty w zaciszu własnego domu.

Psychiatra Radom – wizyty domowe

Pomoc lekarza psychiatry kojarzy się większości osób z koniecznością hospitalizacji i męczącymi metodami leczenia. Czasy, gdy takie praktyki miały miejsce już dawno przeminęły, a lekarze psychiatrzy zajmują się już nie tylko sytuacjami klinicznymi, ale również problemami delikatniejszej natury, które mogą powodować trudności w życiu codziennym.

Kiedy warto się udać do lekarza psychiatry? Sygnałem do skierowania się do lekarza psychiatry powinno dla nas być złe samopoczucie. Wskazaniem mogą być także:

* bezsenność,
* przewlekły stres,
* permanentne zmęczenie,
* częste zmiany nastrojów,
* i inne sygnały będące dla nas sporym utrudnieniem w życiu codziennym.

Lekarz psychiatra będzie nam służyć pomocą w depresji, gdy całe życie traci sens, a my nie mamy ochoty na wykonywanie jakichkolwiek nawet najprostszych działań. O wsparcie psychologiczne warto się ubiegać również wtedy, gdy w naszym życiu miały miejsce jakieś przykre wydarzenia. Dla wielu osób dużym ciosem – szczególnie mężczyzn – jest utrata pracy, jeśli czują, że zmieniło to ich podejście do życia (w sposób negatywny), to może być znak do odwiedzenia lekarza. Destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie psychiczne może być także śmierć bliskiej osoby lub problemy w związku.

Kolejnym bardzo częstym powodem wizyt psychiatry są zaburzenia odżywiania. Mogą mieć one podłoże stresowe – np. gdy zajadamy zdenerwowanie lub nagradzamy się jedzeniem, albo z powodu stresu nie możemy spożywać normalnie posiłków. Bardzo poważnymi problemami zaburzeń odżywiania są anoreksja i bulimia. Kompulsywne objadanie się lub obsesyjne odchudzanie może powodować zmiany nie tylko w psychice, ale również poważne konsekwencje dla organizmu. Jeśli zauważamy, że nasz stosunek do jedzenia nie jest zdrowy, to powinniśmy zamówić wizytę domową psychiatry. Zatrudnieni przez nas mobilni psychiatrzy świadczą wizyty domowe, we wcześniej ustalonym terminie na terenie miasta Radom.