Stres


Leczenie skutków stres i zaburzeń adaptacyjnych – uwolnij się od stresu!

Wielu z nas cierpi z powodu stresu. Niemoc w radzeniu sobie z codziennością, która wynika z sytuacji stresowych, nie pozwala nam na rozwój i realizację wielu planów i marzeń. Nasza Klinika, na podstawie wieloletnich doświadczeń i badań naukowych, opracowała skuteczny program leczenia stresu. Jeżeli:

– przeżywasz permanentny stres;
– nie radzisz sobie ze zmianami w Twoim życiu;
– masz trudności adaptacyjne w nowym środowisku;
– źle sypiasz i pocisz się w nocy;
– posiadasz problemy z łaknieniem; jesz zbyt mało lub zbyt dużo;
– czujesz, że Twoje życie traci sens

Skontaktuj się z nami

Leczenie stresu Warszawa
Leczenie stresu Warszawa
Stres, reakcja adaptacyjna - Program leczenia zaburzeń adaptacyjnych i skutków stresu
Stres, reakcja adaptacyjna – Program leczenia zaburzeń adaptacyjnych i skutków stresu

Stres, reakcja adaptacyjna – Program leczenia zaburzeń adaptacyjnych i skutków stresu

Nasza klinika Psychiatra.eu opracowała specjalny program leczenia stresu oraz wielu zaburzeń z nim związanych. Stosujemy pięć kroków, dzięki którym nasi pacjenci mogą pokonać trudności związane z zaburzeniami adaptacyjnymi i stresem. Oto one:

Konsultacja z lekarzem psychiatrą. Rozmowa z psychiatrą to najważniejszy etap programu. Podczas konsultacji specjalista postara się zdiagnozować problem, aby następnie móc zaproponować najlepsze leczenie. Lekarz nie tylko przepisze odpowiednie leki, które złagodzą objawy stresu i pozwolą na powrót do codziennych zajęć, ale przede wszystkim opracuje odpowiedni program leczniczy. Często zdarza się, że objawy stresu przypominają objawy chorób fizycznych lub zaburzeń psychicznych – nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, zlecając dodatkowe badania, aby jak najlepiej rozpoznać źródło Twoich problemów i wdrożyć jak najlepszy i najskuteczniejszy plan działania.

Psychoterapia pod okiem dyplomowanego psychoterapeuty. Łączenia leczenia farmakologicznego z psychoterapią, zwiększa skuteczność terapii aż o 60%! Nasi specjaliści pomogą Ci przejść przez trudne momenty, wspierając i ucząc, w jaki sposób radzić sobie w stresowych sytuacjach.

Konsultacje endokrynologiczne. Gospodarka hormonalna odgrywa bardzo dużą rolę zarówno w naszym życiu fizycznym jak i psychicznym. Nadczynność lub niedoczynność pracy hormonów daje niekiedy objawy podobne do tych związanych ze stresem. Dlatego, nasi specjaliści poświęcają szczególną uwagę na diagnostykę endokrynologiczną.

Trening z ciałem. Dokładne poznanie własnego ciała i jego potrzeb jest niezwykle ważne. Nie należy zapominać jednak o tym, że to przede wszystkim my sami jesteśmy w stanie w taki sposób kierować ciałem, aby skutecznie łagodzić skutki stresu. Mindfulness, terapia psychosomatyczna, trening z ciałem – poznawanie siebie samego i praca nad swoim ciałem pozytywnie wpływa na wydzielanie hormonalne, wyrównuje pracę mózgu, a także łagodzi stany napięcia. Nasi specjaliści nauczą Cię podczas treningu, w jaki sposób efektywnie się relaksować i jak wpływać przez ruch na swój stan psychiczny. Uczestnicy programu mogą wybrać zajęcia indywidualne lub grupowe, podczas których przyswoją wiele technik behawioralnych, które pomagają zminimalizować napięcie w chwilach wzmożonego stresu.

Dietoterapia. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na nasze życie wywiera dieta. Niestety, często nie potrafimy dobrać odpowiednich składników, jadamy nieregularnie i skazujemy się na niezdrowe posiłki. Ostatni etap naszego programu polega na wprowadzeniu do Twojego życia spersonalizowanej diety. Dietoterapia medyczna umożliwia wdrożenie odpowiednich zwyczajów żywieniowych, dzięki którym twój organizm będzie wspierany w powrocie do pełnej równowagi psychofizycznej.

Kompleksowość naszego leczenia, wiedza i doświadczenie w połączeniu z zaangażowaniem pacjentów daje bardzo dobre rezultaty i pomaga pożegnać się z wieloma złymi i niekorzystnymi dla organizmu skutkami stresu. Wieloaspektowość leczenia oraz odpowiednie podejście terapeutów pozwalają na wspólne osiągnięcie zamierzonego celu – życia bez niepokojących zaburzeń.

 

Oferujemy:
– szczegółową diagnozę wraz z nowoczesnym leczeniem i dużym zaangażowaniem,
– doskonale przygotowany personel,
– wysoką skuteczność leczenia stresu, w porównaniu z innymi placówkami,
– elektroniczny system, dzięki któremu specjaliści posiadają szybki dostęp do informacji o postępach w twoim leczeniu.

Zachęcamy do konsultacji z lekarzami oraz omówienia poszczególnych etapów naszego programu. Zapisy w recepcji naszej kliniki.

Pokonaj skutki stresu! Przyjdź i przekonaj się, że można żyć pięknie!