Zaburzenia odżywiania się

Zaburzenia odżywiania się


Zaburzenia odżywania się – tę walkę możesz wygrać! Program leczenia zaburzeń odżywiania się!

Zaburzenia odżywiania się
Zaburzenia odżywiania się

Zaburzenia odżywiania nie są rzadkim zjawiskiem. Najczęściej dotyczą one kobiet, choć zdarza się, że z takimi problemami borykają się również mężczyźni. Kiedy rozpoznać, że potrzebujesz pomocy? Poniżej przedstawimy kilka przykładowych stwierdzeń. Jeśli zgadzasz się chociaż z ich częścią, powinieneś skonsultować się z nami.

Jestem za gruba/za gruby.
Moje ciało wymaga ciągłych ćwiczeń i nowych diet.
Stosuję głodówki, wymioty, środki przeczyszczające.
Wciąż kontroluję wagę swojego ciała oraz jego wymiary.
Trudno znieść mi myśl, że jedzenie jest w moim brzuchu.
Unikam posiłków lub nadmiernie się objadam.
Wycofuję się z życia towarzyskiego – czuje się za gruba/ za gruby.

Najczęstsze zaburzenia odżywiania to anoreksja, a więc jadłowstręt psychiczny, bulimia, nazywana żarłocznością psychiczną, a także inne zaburzenia, w których występują tylko niektóre z objawów występujących w bulimii czy anoreksji, lub zupełnie inne, niespecyficzne zachowania.

Nasz program został opracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń klinicznych. Charakteryzuje się wieloetapowością i kompleksowością, dzięki czemu gwarantuje skuteczną walkę z zaburzeniami odżywiania. Efektywność metody będzie tym większa, czym większe zaangażowanie pacjenta i chęć współpracy z wielospecjalistycznym zespołem.

 

Zaburzenia odżywiania się
Zaburzenia odżywiania się

Na specjalistyczny program leczenia zaburzeń odżywiania składa się pięć kroków. Należą do nich:

  1. Konsultacja z lekarzem psychiatrą.
  2. Psychoterapia u dyplomowanego psychoterapeuty
  3. Konsultacja u endokrynologa – ważnym elementem leczenia jest diagnostyka endokrynologiczna. Nasz specjalista określi Twój profil hormonalny, wyrówna pracę hormonów, włączy leczenie redukujące straty związane z zaburzeniami odżywiania się, np. utratą miesiączki, wypadaniem włosów, sennością, suchą skórą, itd.
  4. Praca z ciałem
  5. Spersonalizowana dieta

Pierwszy krok, a więc konsultacja z lekarzem psychiatrą, jest krokiem najważniejszym. Umożliwia on dokładne zdiagnozowanie problemów. Specjalista zaleci również badania, których celem będzie sprawdzenie stopnia wyniszczenia organizmu pacjenta. Lekarz psychiatra nie tylko przepisze odpowiednie leki i sporządzi efektywny plan leczenia, ale także wesprze w walce z chorobą. Psychoterapia to kolejny krok w walce z zaburzeniami żywienia. Podczas niej poznasz techniki obrony, które pomogą Ci w pokonywaniu twoich trudności. Niemniej ważna jest konsultacja u endokrynologa, dzięki której ustalony zostanie profil hormonalny pacjenta. Specjalista, w razie potrzeby, może włączyć odpowiednie leczenie redukujące skutki niekorzystnych i wyniszczających organizm diet. Kolejnym etapem leczenia jest praca z ciałem. Jak dowodzą najnowsze badania, treningi z ciałem podwyższają poziom hormonów szczęścia oraz łagodzą stany napięciowe, lękowe oraz bólowe. Nasi specjaliści nauczą Cię technik behawioralnych, dzięki którym radzenie sobie z negatywnymi myślami będzie znacznie łatwiejsze! Ostatni krok to dietoterapia medyczna, która pomaga w powrocie do równowagi psycho-fizycznej i wspiera w poprawie, tak ważnych w leczeniu zaburzeń odżywania, prawidłowych zwyczajów żywieniowych.

Jak widać, proponowany przez nas program leczenia charakteryzuje się kompleksowością działań, co znacznie zwiększa szanse na osiągnięcie zamierzonego celu.

W naszej Klinice został również opracowany specjalistyczny elektroniczny system, dzięki któremu specjaliści mogą na bieżąco wprowadzać informacje na temat pacjenta i monitorować jego postępy.

Zapisy na poszczególne kroki programu przez recepcję.

Zajmujemy się kompleksowo leczeniem zaburzeń odżywiania się, od innych ośrodków wyróżnia nas bardzo wysoka skuteczność.