Psychiatra Łódź

Mieszkając w Łodzi, bardzo łatwo znaleźć można znaleźć konsultacje i porady psychologiczne, które stały będą na bardzo wysokim poziomie. Obejmuje to zarówno leczenie osób dorosłych, jak i dzieci.

Najlepsi lekarze psychiatrzy

Jeśli w grę wchodzi psychiatra Łódź ma do zaoferowania naprawdę wielu specjalistów. Każdy psychoterapeuta z Łodzi jest lekarzem medycyny, który ukończył studia medyczne i posiada specjalizację z psychiatrii. W trakcie pracy ze swoimi pacjentami, rozpoznają oni objawy, stawiają diagnozy i mają możliwość stosowania środków farmakologicznych. Psychiatrzy mogą także wydawać dokumenty świadczące o stanie zdrowia psychicznego konkretnej osoby. Psychoterapeuta z Łodzi pomoże w poważnych zaburzeniach osobowości, takimi jak: depresja, mania lub schizofrenia. Tu właśnie przebiega różnica: psycholog z Łodzi ułatwi pacjentowi borykanie się z problemami dnia codziennego: kłopotami w pracy, nieporozumieniami z partnerem, apatią czy przygnębieniem. Natomiast każdy prywatny gabinet psychiatryczny w Łodzi i lekarz psychiatra pomogą z poważnymi zaburzeniami osobowości.

Psychiatra dziecięcy

Każdy dobry psychiatra dziecięcy (w mieście Łodzi) zajmie się problemami takimi jak: całościowe zaburzenia rozwojowe (zespół Aspergera, autyzm), zaburzenia konwersyjne, zaburzenia zachowania, zaburzenia psychotyczne, fobie, natręctwa, depresje, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, schizofrenia, czy zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Wszystko zaczyna się od szczegółowego wywiadu osobistego i rodzinnego. Lekarz rozmawia z rodzicami na temat tego jak przebiegała ciąża oraz jak wygląda rozwój dziecka od urodzenia do chwili obecnej. Bardzo ważne jest także dostarczenie psychiatrze:
– książeczki zdrowia dziecka,
– kart informacyjnych z ewentualnego leczenia szpitalnego,
– opinii ze szkoły albo z poradni pedagogicznej,
– opinii psychologicznych.

W procesie diagnozy czasem trzeba wykonać badania lekarskie takie jak: test krwi i moczu, badanie EKG, badania słuchu, badania okulistycznego. W niektórych przypadkach rodzice muszą także zapisać swoje dziecko na tomografię lub rezonans magnetyczny. Trzeba zaznaczyć, że postawienie odpowiedniej diagnozy nie odbywa się na już na pierwszym spotkaniu z psychiatrą – potrzebne są do tego przynajmniej dwie wizyty. Później, po postawieniu diagnozy, lekarz może zacząć leczenie farmakologiczne dziecka.