Zaburzenia Pamięci


Program leczenia zaburzeń pamięci

Problemy z pamięcią wydają się być nieuniknione, dlatego tak wiele osób przechodzi nad nimi do porządku dziennego. Tymczasem zaburzenia pamięci można leczyć, a nawet trzeba!

Jeżeli:

– często zdarza Ci się zapominać o istotnych sprawach;
– nęka Cię nerwowość, roztargnienie czy problemy z orientacją;
– trudno Ci się skoncentrować, wszystko Cię rozprasza;
– masz wrażenie, że nauka nowych rzeczy przychodzi Ci z trudem

Koniecznie powinieneś skonsultować się ze specjalistą. Zaburzenia pamięci mogą sprawiać wiele trudności, jeżeli jednak zostaną zdiagnozowane stosunkowo wcześnie, można im zaradzić. Zaburzenia pamięci dotykają często osoby w podeszłym wieku. Jeżeli zauważysz u osoby bliskiej niepokojące objawy, mogące świadczyć o zaburzeniach z pamięcią reaguj! Pamiętaj, że im wcześniej zaburzenia z pamięcią zostaną wykryte, tym większa szansa na ich efektywne leczenie. Szybka reakcja umożliwia spowolnienie procesu chorobowego, a w niektórych przypadkach prowadzi do jego zatrzymania.

Zaburzenia Pamięci Warszawa
Zaburzenia Pamięci Warszawa

 

Niestety, wykrywanie zaburzeń pamięci nie jest łatwe. Pacjent poddawany jest różnym testom i specjalistycznym badaniom, których celem jest wykrycie stopnia zaawansowania zaburzeń pamięci. Możliwe jest ich wykrycie nawet w bardzo wczesnym stadium.

 

Leczenie zaburzeń pamięci Warszawa
Leczenie zaburzeń pamięci Warszawa

Nasza Klinika zajmuje się leczeniem zaburzeń pamięci dwubiegunowo; zarówno na poziomie objawów, jak i na poziomie przyczyn. Dzięki temu nasze działania są skuteczniejsze i dają większą gwarancję na osiągnięcie sukcesu. Wieloetapowość naszego programu ma na celu trwałe wyleczenie pacjenta z zaburzeń pamięci, a nasz specjalistyczny zespół dokłada wszelkich starań, aby rozmowy, badania i cała terapia przebiegała w przyjaznej i pełnej zrozumienia atmosferze.

Opracowany przez nasza Klinikę Psychiatra.eu program, składa się z kilku kroków

  1. Konsultacja z lekarzem: psychiatrą lub neurologiem. Zadaniem lekarza specjalisty jest odpowiednie zdiagnozowanie trudności pacjenta. Od tego zależy sposób leczenia i dobranie odpowiedniego planu leczenia. Właśnie dlatego, szczera rozmowa z psychiatrą jest tak ważna. Jest to pierwszy i najważniejszy etap programu, od którego w dużej mierze zależy powodzenie kolejnych kroków.
  2. Trening pamięci. Treningi odbywają się z doświadczonym i dyplomowanym psychologiem. Trener pamięci, posiadający długoletnią praktykę, pomoże każdemu z pacjentów w szybkim powrocie do doskonałej formy.
  3. Konsultacja u endokrynologa. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę w naszym organizmie spełniają hormony. Są odpowiedzialne za wiele zachodzących w naszym ciele procesów. Jednym z kroków naszego programu jest konsultacja z endokrynologiem, który sporządzi profil hormonalny oraz wyrówna pracę hormonów.
  4. Praca z ciałem. Kiedy nasze ciało jest spięte, czujemy się niekomfortowo. Na naszych zajęciach z ciałem dowiesz się, w jaki sposób je rozluźniać, w jaki sposób, łagodzić stany dekoncentracji. Badania wskazują, że treningi z ciałem wyrównują prace mózgu i przynoszą równowagę psychiczną.
  5. Spersonalizowana dieta. Ostatnim etapem programu leczenia zaburzeń pamięci jest odpowiednia dieta. Zaawansowana dietoterapia wspomaga leczenie oraz wspiera w powrocie do równowagi psycho-fizycznej. Nasz dietetyk nauczy Cię prawidłowych zwyczajów żywieniowych, a zbilansowana dieta pozwoli wzmocnić pamięć. Leczenie trudności z pamięcią nie jest łatwe, dlatego nasze leczenie jest jak najbardziej kompleksowe.

Nasza Klinika dysponuje jednym systemem elektronicznym. Dzięki niemu specjaliści z naszej kliniki, z łatwością mogą wymieniać spostrzeżenia oraz informacje na temat postępów w leczeniu. Jeżeli chcesz zapisać się na nasz program leczenia zaburzeń pamięci – zapraszamy do sekretariatu naszej kliniki. Zachęcamy również do szczegółowego omówienia programu podczas konsultacji z lekarzem.

Tym co nas wyróżnia spośród innych klinik jest kompleksowość działań – staramy się wykonywać nasza pracę tak, aby nasi pacjenci mogli wracać do pełnego zdrowia i cieszyć się życiem!