Psychiatra Dla Dorosłych


Jeżeli obserwujesz u siebie, lub u kogoś z Twoich przyjaciół i bliskich, niepokojące objawy tj. przewlekły smutek, nadmierne lęki, problemy w relacjach międzyludzkich, warto umówić się na spotkanie z psychiatrą dla dorosłych. Wieloletnie doświadczenie specjalistów jest gwarancją na szybkie przywrócenie do Twojego życia harmonii.Jeżeli dotykają Cię:


- bezsenność,
- przewlekły stres,
- permanentne zmęczenie,
- traumatyczne przeżycia,
- częste zmiany nastrojów,
- przewlekłe choroby,
- zaburzenia depresyjno – lękowe,
- fobie społeczne i inne,
- sytuacje, z którymi nie radzisz sobie sam

koniecznie umów się na konsultacje! Specjalista łącząc kwalifikacje medyczne z psychoterapeutycznymi, zapewni profesjonalną pomoc – zdiagnozuje Twój problem, a następnie zaplanuje i zaproponuje najodpowiedniejszy sposób jego rozwiązania.

Pierwsza wizyta – czego mogę się spodziewać?

Dla wielu osób pierwsza wizyta u psychiatry jest bardzo stresująca – pacjenci nie powinni mieć jednak żadnych obaw! Przede wszystkim warto pamiętać, że psychiatrzy zobowiązani są do przestrzegania tajemnicy lekarskiej, mogą również wystawiać recepty, zwolnienia i zaświadczenia lekarskie, kierować na specjalistyczne badania, a także wystawiać wnioski wymagane przy orzeczeniach o stopniu niepełnosprawności czy wnioski rentowe.

Na pierwszej wizycie specjalista musi zebrać komplet ważnych dla niego informacji – konieczny jest zatem wywiad rodzinny i chorobowy. Odwiedzając gabinet psychiatry usłyszysz pytania dotyczące Twojego stanu psychicznego, samopoczucia, leków, które przyjmujesz, trybu życia czy rodzinnych relacji.

 

Dokumenty, które warto zabrać

Wybierając się na pierwszą wizytę, warto przynieść ze sobą kserokopie własnej dokumentacji medycznej. Jednym z najważniejszych punktów konsultacji jest bowiem omówienie i analiza badań (lub ich zlecenie, jeśli pacjent nie miał ich wcześniej wykonanych). Jeżeli zatem posiadasz badania laboratoryjne, testowe, psychologiczne, neuroobrazowe, karty informacyjne, orzeczenia i zaświadczenia lekarskie – weź je ze sobą.

Nasz zespół składa się z lekarzy specjalizujących się w różnych specjalnościach psychiatrii, dlatego na konsultacje psychiatryczne zapraszamy zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci oraz młodzież.

Szukasz doświadczonych specjalistów, którzy dysponują doświadczeniem, odpowiednim podejściem do pacjenta oraz najnowszą wiedzą? Zapraszamy do Psychiatra.eu – czekamy na Ciebie ze skuteczną pomocą oferując dyskrecję i profesjonalizm.